Komunitní knihovna JMK 2020

Do Komunitní knihovny JMK 2020 byly přihlášeny: Místní knihovna Litobratřice, Místní knihovna v Hodonicích a Místní knihovna v Mikulovicích.

Komunitní knihovnu JMK 2020 vyhrála ve své kategorii Místní knihovna Litobratřice a postoupila do výběru Top komunitní knihovny 2020 – oceňování teprve bude probíhat.

Zároveň byla Místní knihovna Litobratřice nominována na Knihovnu roku 2020 v rámci Vesnice roku 2020, kde se sice neumístila, ale získala ocenění od Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky "za krásně rekonstruované prostory knihovny s potenciálem pro další rozvoj komunitních aktivit a nápaditou práci s nejmenšími čtenáři."

Ocenění

Knihovnické ocenění letos putovalo do Pavlic

V úterý 21. listopadu 2017 proběhlo v Moravské zemské knihovně v Brně již tradiční Slavnostní setkání knihoven a zastupitelů obcí Jihomoravského kraje.  V letošním roce byly oceňovány neprofesionální knihovny za přínos v oboru, nadstandardní služby uživatelům, rekonstrukce knihoven apod. 

Za znojemský okres byla ředitelkou Městské knihovny Znojmo Věrou Maškovou a vedoucí  Regionálního oddělení Mgr. Janou Sikorovou navržena Obecní knihovna v Pavlicích. Nominována byla za proměnu, kterou za poslední roky díky paní knihovnici Ing. Janě Nachtneblové a podpoře zřizovatele prošla. Nejen, co se týká interiéru, ale také chodu knihovny a jejích aktivit. Knihovna se nachází v obci se 467 obyvateli.

Knihovnice paní Ing. Jana Nachtneblová působí v knihovně od 1. 7. 2011. V roce 2012 byla knihovna zapojena do regionálního systému REKS a automatizována. Její fond zaznamenal výraznější aktualizaci a obnovu. Uživatelé se tak mohou těšit z bohaté nabídky literatury různých žánrů. Pravidelně také dochází  k obměně knih z výměnného fondu MěK Znojmo.

Ve spolupráci s místní základní školou se každoročně zapojují do Noci s Andersenem. Minimálně 1x ročně v knihovně probíhají tematické kreativní dílničky. Vloni byla knihovna zapojena do regionálního projektu „S mou knihovnou tam a sem projdeme se pravěkem“ a vyhlásila také nejlepší čtenářskou babičku, kterou se stala paní Vilma Březinová.  Děti v otvírací době mohou hrát i různé stolní hry. Kromě místní Základní školy, spolupracuje knihovna s Mateřskou školou, v jejíž budově sídlí.

V roce 2016 došlo k novému nátěru regálů a kovových částí stolů a židlí. V letošním roce byla knihovna vymalována a nově natřeny vchodové dveře.

 Ocenění spolu s knihovnicí převzal starosta obce Ing. Pavel Nechvátal.

Knihovnické ocenění letos putovalo do Pavlic

Ocenění Místní knihovny v Jevišovicích

Při slavnostním setkání profesionálních knihoven Jihomoravského kraje, které se uskutečnilo ve čtvrtek 11. 12. 2014 v Moravské zemské knihovně v Brně, bylo uděleno ocenění Místní knihovně v Jevišovicích. Toto ocenění převzali: paní Zdenka Komůrková, paní Marie Stará a starosta města Mgr. Pavel Málek. 
Knihovnu nominovalo za Znojemsko regionální oddělení MěK Znojmo za její dlouhodobě výbornou činnost, nadstandatní aktivity a zapojování do celostátních projektů. 
http://www.mzk.cz/pro-knihovny/region/knihovnicka-slavnost
Přílohy:
Stáhnout tento soubor (JEVIŠOVICE_komentář2014.doc)Komentář k prezentaci[ ]28 kB
Stáhnout tento soubor (Jevišovice_nominace2014.doc)Nominace[ ]55 kB
Stáhnout tento soubor (Jevišovice_prezentace2014.ppt)Prezentace[ ]3581 kB