Budoucnost dětské knihovny

Přesně 17. prosince roku 2004 bylo otevřeno nové dětské oddělení. Čtenáři a příznivci dětské knihovny získali velké prostory a moderní vybavení. Ano – všechno tu bylo nové, kromě několika tisícovek knih a paní knihovnice. Za ty tři roky navštívilo knihovnu kolem 32. 366 čtenářů a bylo pro ně uskutečněno 528 besed, soutěží a větších akcí. Čtenáři se zde mohli potkat s knihomolskou, ježibabou, čarodějkou, polednicí, psem knihovníkem, skřítkem Pitrýskem… a prožít zde nezapomenutelné chvíle, přečíst řadu knih, navázat nová přátelství.

A co je čeká v budoucnu? Snad ještě několik desítek měsíců a v knihovně se starým nábytkem, počítači a knihami se objeví mladá, usměvavá, krásná, svěží, ochotná, milá a paní knihovnice, která naplní konečně heslo staré knihovnice  „S úsměvem jde všechno líp“.