Trénujeme paměť spolu - mezigenerační hrátky s pamětí

V rámci národního týdne manželství zveme malé i velké děti, rodiče i prarodiče na mezigenerační hrátky s pamětí Trénujeme paměť spolu.

Trénujeme paměť spolu.pdf
Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Trénujeme paměť spolu.pdf)Pozvánka v PDF[ ]181 kB

Prázdniny v knihovně

V průběhu letních prázdnin 2023 proběhlo v oddělení pro děti a mládež osm programů pod názvem „Prázdniny v knihovně“, které byly určeny dětským čtenářům i těm úplně malým.

Aby si z pestré nabídky mohl vybrat opravdu každý, bylo každé setkání zaměřeno na různé téma. Návštěvníci tak měli příležitost zaposlouchat se do zajímavých pohádek, naučit se něco nového při plnění různých úkolů a her, vyzkoušet, jaká kouzla jdou dělat s obyčejnou baterkou, naprogramovat různé roboty, nebo si společně zazpívat.  Na své si přišli i příznivci komiksu a menší děti se seznámily s novou nabídkou didaktických hraček a her pod názvem „Lekotéka“, které podporují rozvoj jemné motoriky, zrakového, prostorového, hmatového vnímání a logického myšlení.

Prázdninového cyklu programů se zúčastnilo celkem 160 malých i velkých návštěvníků.

Prázdniny v knihovně   Prázdniny v knihovně   Prázdniny v knihovně
Prázdniny v knihovně   Prázdniny v knihovně   Prázdniny v knihovně
Prázdniny v knihovně   Prázdniny v knihovně

Roboti v knihovně

Malí i velcí návštěvníci si včera vyzkoušeli naprogramovat Bee-boty (ručně tlačítky), ozoboty (kreslením čar a kódů na papír) a také edukační hru Scottie Go! Ta je pro starší děti, které už znají základy matematiky. K sestavení cesty je potřeba poskládat puzzle dílky se znaky a čísly, a pomocí aplikace v tabletu zjistit, zda je vše správně.
Příští čtvrtek 27.7.2023 se přijďte přesvědčit, že v mnohých knížkách je ukrytá hudba a zpěv. Setkáme se v 10:00 v oddělení pro děti.

Roboti v knihovně   Roboti v knihovně   Roboti v knihovně

Kouzelná baterka

I s obyčejnou baterkou se dají dělat kouzla. 13. července se o tom přesvědčili malí i velcí účastníci dopoledního programu dětského oddělení.

Kouzelná baterka   Kouzelná baterka
Kouzelná baterka   Kouzelná baterka