Noc s Andersenem 2019

V 19:00 znělka zahájila 19. Noc s Andersenem v Městské knihovně Znojmo.

V dětském oddělení spaly děti ze ZŠ náměstí Republiky, ZŠ Václavské náměstí, ZŠ Vrbovec -  celkem 29. spáčů + 3 knihovnice.

Seznámily se nejen s knihami z nakladatelství Albatros, které letos oslaví 70 let. Jana Krejčí a Božena Holzerová, studentky pedagogiky MU Brno, si pro děti připravily krátký program o Malém princi a s ním plnily různé úkoly.

Po krátké pauze si paní knihovnice vymyslely další hry, soutěže. Hrála se pantomima, tvořila se koláž, malovalo se na nafouknuté balonky…

Čas rychle ubíhal a než jsme se nadáli, bylo 21:30 a začali jsme se chystat na vycházku znojemskými uličkami. Po návratu se každý uvelebil do svého spacáku, chvíli se začetl do knihy, časopisu nebo si povídal s kamarádem a už tu byla pohádka na dobrou noc. O půlnoci se knihovnou rozhostilo ticho.

Ráno na spáče čekala čapí čtenářská rozcvička, snídaně, lízátko a pamětní průkaz.
Přílohy:
Stáhnout tento soubor (noc_s_andersenem_2019.pdf)Noc s Andersenem[ ]914 kB