Březen v dětské knihovně

Co všechno prožili, poznali a dozvěděli se
v měsíci BŘEZNU čtenáři dětské knihovny
Březen - měsíc čtenářů

První návštěva  dětské knihovny

Kouzelný, tajemný, krásný… svět knih poprvé v dětské knihovně obdivovali nejen prvňáčci z 1. B. ze ZŠ Jubilejní park,  ale i  šesťáci ze ZŠ Prosiměřice. A do konce k nám zavítaly děti z MŠ Montessori Přímětice
/ věk 3-5 let /.
Jak se tady novým mladým čtenářům líbilo?
Jejich zájem, úsměv a nadšení dokumentují tyto snímky.

Týden čtení aneb Čtení sluší každému

Čtením za poznáním                                   Čtení na hrášku aneb čteme s kamarády

Čtení na trůně                                 Obrázkové čtení                                  Čtení ve výtahu

Číst se dá kdekoliv a cokoliv

Poznali jste svoje kamarády? Žáky ZŠ Jubilejní park a ZŠ Mládeže? Na hrášku seděli všichni návštěvníci dětské knihovny při každé besedě. Ptáte se proč? Paní knihovnice chtěla poznat svoje čtenáře, zda do knihovny chodí princezny, princové a nebo správné holky a správní kluci . Určitě se mnozí ptáte, tak jak to dopadlo? Kdo vlastně navštěvuje dětskou knihovnu ?  Knihovnice nemusí vymýšlet v březnu – Měsíci čtenářů zvláštní program pro princátka, ale pro senzační děti, které se nebojí nepohody a čtou kdekoliv, cokoliv, jakkoliv - jazykolamy, číslicové, čtvercové, kruhové čtení, čapíčtení...
Děti si rády hrají a proto je i toto čtení baví.

Odpoledne s Modrým tygrem

Nápadů, kreseb i příhod bylo hodně, modrých pastelek málo.

Vlasta Švejdová – ilustrátorka, spisovatelka

Dne 22. března 2012 naši knihovnu navštívila brněnská spisovatelka a ilustrátorka Vlasta Švejdová. Její poutavé vyprávění o ilustracích, knihách a kresbě vyslechlo 63 žáků ZŠ náměstí Republiky.

Po skončení besedy na děti čekala malá soutěž Obrázkový svět kolem nás. Jejich úkolem bylo, mezi devíti
ilustracemi, najít čtyři obrázky Vlasty Švejdové.
A kdo vyhrál ?   Štěpán Špalek, Josef Hopp a Dominik Vaněk
Měli štěstí, že byli vylosováni  ze správných odpovědí.
A vy ostatní?  Nevěšte hlavy. I vy jste měli neuvěřitelné štěstí, vždyť jste se osobně setkali s paní ilustrátorkou a spisovatelkou Vlastou Švejdovou.