Pasování prvňáčků 2023

Ve čtvrtek 22.6.2023 jsme slavnostně zakončili pasování na čtenáře v knihovně za přítomnosti místostarostky Bohumily Beranové a ředitelky knihovny Jany Sikorové. V letošním roce knihovnický král Jiří Knihomil I. pasoval do řádu čtenářů celkem 425 znojemských žáků prvních tříd.

Všechny děti prokázaly znalost abecedy nebo přečetly krátký text a složily čtenářský slib. Za odměnu obdržely knížku Křeček v letu od Zuzany Barilové, glejt se svým jménem a průkaz do knihovny na 1 rok zdarma. Děkujeme zástupcům města, že přišli povzbudit děti ve čtení. Velký dík patří všem vyučujícím, kteří dětem otevírají bránu do knih skrz čtení. Jsme velmi potěšeni zájmem o projekt Knížka pro prvňáčka a budeme se těšit na spolupráci v příštím roce.

Zapojené školy:

ZŠ Jubilejní park, a to včetně odloučeného pracoviště Václavské nám.8

ZŠ JUDr. Josefa Mareše a MŠ Znojmo, Klášterní 2, vč. odloučeného pracoviště ZŠ Konice 119

ZŠ Znojmo, Mládeže 3

ZŠ Znojmo, nám. Republiky 9