6. 3. – 10. 3. 2017
Hned na začátku měsíce března, jsme se navnadili jarní výzdobou knihovny.
Uspořádali jsme pět besed pro mateřskou školu Holandskou a Louckou.
Třídy Koťata a Sovičky jsme seznámili s večerníčky a kreslenými postavičkami.
Děti si poslechly večerníček Broučci od Jana Karafiáta (mluvené slovo i kniha tištěná) a jako překvapení si děti mohly zahrát pexeso s postavičkami z pohádek.
Třídu Sluníčka jsme seznámili s encyklopediemi o zvířátkách. Společně jsme si přečetli příběh od Aleny Soukupové O chytré myšce, která si vyrobila ze stébel rozhlednu a objevila píšťalku.
Děti nám poté povykládaly, jaká zvířátka mají doma, a jak se jejich zvířecí kamarádi jmenují.
Po jarních prázdninách se budeme těšit na Světový den vody a besedy s ním spojené.

   
 
 
 
 
   
   
   
   
   
Dne 16. 12. 2014 jsme s naší třídou navštívili knihovnu. Paní učitelka vybrala téma SUPERHRDINOVÉ.

Na začátku jsme si povídali o superhrdinech, kteří vystupují ve filmech, např. superman, spiderman, ironman, a potom o hrdinech z počítačových her. Také o hrdinech, které vidíme ve zprávách nebo kolem sebe, např. o hasičích, o příslušnících policie nebo záchranné služby. Říkali jsme si, co bychom museli udělat, aby nám někdo řekl, že jsme „malí hrdinové". Napadla nás spousta věcí. Paní z knihovny uvedla situaci, jak deváťáci fyzicky a slovně napadají spolužáka. Zeptala se, co bychom dělali. Tak jsme usoudili, že nejlepším řešením by bylo zavolat dospělého člověka. Nakonec nám paní knihovnice pustila ukázku z filmu a z počítačové hry. Říkala, že vymyslet a vytvořit takovou hru dá i tři roky práce mnoha lidem. Návštěva knihovny byla poučná a zajímavá, dané téma se mi moc líbilo.

Patrik Křupal, 5.B

V úterý 16. 12. šla naše třída do knihovny. Téma bylo superhrdinové. Paní knihovnice nám vyprávěla o superhrdinech, které známe z filmů a her, ale také o hrdinech, kteří jsou obyčejní lidé a zachraňují životy jiným. Poté jsme četli různé příběhy. Jeden se jmenoval Jak mi můj pejsek zachránil život. Byl o holčičce, kterou zasáhl elektrický proud. Její pejsek přiběhl pro tatínka a maminku, kteří zavolali záchranku. Poté jsme se dívali na hrdinu z filmu a hry, jenž se jmenoval Princ z Persie. V knihovně se mi moc líbilo a těšíme se, až půjdeme znovu.

Ondřej Ostrý, 5.B

Dne 16. 12. jsme s naší paní učitelkou třídní navštívili knihovnu na ulici Loucká. Paní knihovnice pro nás měla připravený zajímavý program. Beseda byla zaměřena na téma superhrdinové. Povídali jsme si o nich, viděli jsme ukázky superhrdinů na počítači, dostali jsme tužku a vyplňovali jsme pracovní list. Bohužel času bylo málo a my už jsme se museli vrátit do školy. Moc se mi tam líbilo.

Vojta Gruna, 5.B

 


Autor:  Marek Vystrčil, zdroj: http://www.evokace.cz/index.php?a=1807
Malí „Broučci“ z Mateřské školy
V úterý 9. 9. 2014 knihovnu navštívila třída „Broučků“, z Mateřské školy Holandská ve Znojmě. K příležitosti pátečního Znojemského historického vinobraní jsme si s dětmi pověděli něco o rytířích, rytířských turnajích, zbroji a obléhání hradu. Děti se seznámily s novým pojmem heraldikou (naukou o erbech) a potom si každý mohl vytvořit svůj vlastní erb. Na závěr besedy děti udělaly v knihovně přehlídku vyrobených erbů.

Knihovna Loucká opět v akci!
Letní prázdniny rychle uběhly a začal nám Nový školní rok.
Už 3. září jsme v knihovně slavnostně přivítali třetí a čtvrté ročníky základní školy.
Abychom dětem začátek školního roku trochu zpříjemnili, připravili jsme si pro ně řadu vědomostních kvízů. Od nejlehčích pohádkových až po složitější z encyklopedií. Na závěr našeho setkání jsme se snažili vymyslet básničky o zvířátkách na vybraná slova.
Všem se nejvíce líbila Včelí básnička, u které jsme se hodně nasmáli.


 
Děti ze 3.C ZŠ Judr. Josefa Mareše, ve Znojmě

Jana Žáková

 
Ve čtvrtek 19. 3. navštívila 1.A knihovnu na téma "Masopust a Velikonoce". Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o těchto svátcích. 
 Na závěr besedy si děti některé knihy o jaru a Velikonocích prohlédly a pro ně zajímavé výtisky si mohly půjčit i domů, protože už mají svoji "Průkazku čtenáře". Beseda se nám opět velice líbila.

Mgr. Kamila Janáková a 1.A