Noc literatury

Ve středu 21. 9.  se konala v Centru Louka Noc literatury. Jedná se o projekt na podporu soudobé evropské literatury a zajímavých míst ve městech, který organizují a připravují Česká centra a EUNIC (Sdružení evropských národních kulturních institutů) ve spolupráci s knihovnami po celé České republice. Noc literatury byla letos součástí kulturního programu, který Česká centra připravila pro české předsednictví v EU. Připojilo se k ní více než 80 měst.

Potřetí se ve Znojmě odehrála ve spolupráci s Divadelním studiem Martiny Výhodové. Ukázky četli: Vlasta Bastlová, Jitka Bulínová, Simona Culková, Lucie Fučíková, Ema Mácová, Martin Humpolík, Aleš Chmelík a Daniel Rubeš. O hudební doprovod se postaral náš kolega Pavel Frind.

Čtené ukázky:

• Rosa Ribas – Neviditelná superhrdinka (Španělsko)
  • Maryse Condé - Já, Tituba, černá čarodějnice ze Salemu (Francie)
  • Elin Cullhed – Euforie (Švédsko)
  • Irena Brežná – Nevděčná cizinka (Švýcarsko)
  • Jaroslav Rudiš – Wintenbergova poslední cesta (Česká republika)
  • Gejza Demeter – Čukčovo velké neštěstí (Česká republika)

Děkujeme Divadelnímu studiu Martiny Výhodové a všem zúčastněným.

Noc literatury   Noc literatury   Noc literatury