Veřejná sbírka Český den proti rakovině 11. 5. 2022

Veřejná sbírka Český den proti rakovině se po dvou letech vrací do tradičního květnového termínu – proběhne ve středu 11. května.

Při letošní sbírce dárci dostanou ke kytičce s fialovou stužkou i informační letáček o prevenci nádorových onemocnění reprodukčních orgánů, konkrétně děložního čípku a varlat. Cílem informační kampaně, která se ke sbírce váže, je upozornit na možnosti prevence. U rakoviny děložního čípku se jedná o účinné očkování proti HPV viru, který je původcem až 99 % onemocnění. Rakovinu varlat mohou muži odhalit při samovyšetřování ještě v raném stadiu a nastoupit tak včasnou léčbu.

Ve středu 11. května tisíce dobrovolníků ve žlutých tričkách vyrazí do ulic nabízet kytičky a letáčky. Minimální příspěvek za jednu kytičku činí 20 Kč. Pokud lidé „svého“ dobrovolníka nepotkají, mohou podpořit aktivity Ligy proti rakovině i na dálku. Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777.  Poté dárce obdrží kód, díky němuž si může stáhnout e-kytičku a umístit si ji na sociální sítě.

Výtěžek sbírky slouží k základnímu cíli Ligy – snížení úmrtnosti na rakovinu v České republice. Finance budou rozděleny podle dlouhodobých pilířových programů:     

  • nádorová prevence
  • zlepšování kvality života onkologicky nemocných
  • podpora onkologického výzkumu, kvalitní výuky a investiční modernizace či kompletizace onkologických pracovišť


Liga proti rakovině Praha pracuje již více než 30 let ve prospěch zdraví občanů celé ČR.

www.lpr.cz

www.cdpr.cz

Kytička