Titanic, Napoleon Bonaparte - vyprávění Dany Šimkové

6. 3. 2023 měli účastníci Akademie třetího věku možnost poslechnout si v kině Svět zajímavé vyprávění, které je zavedlo do historie. Tématem přednášky byl Napoleon Bonaparte, jehož životními osudy i bitvami nás provedla paní Dana Šimková. Výklad byl podán velice živě, zábavně a zpestřovaly jej videoukázky.

Ve stejný den proběhla v kině Svět beseda paní Šimkové o Titanicu. Zúčastnily se jí dvě třídy 7. ročníku ZŠ Mládeže, dvě třídy Gymnázia Dr. Karla Polesného a třída 7. ročníku ZŠ Prokopa Diviše v Příměticích.

Ve večerních hodinách vzala pak paní Dana Šimková i své posluchače v konferenčním sále Městské knihovny Znojmo na pomyslnou plavbu na Titanicu. Paní přednášející provedla publikum celou lodí i průběhem plavby. Přednáška byla plná informací, nechyběly hudební ukázky a promítání videí. Celková atmosféra plavby byla podpořena námořnickou uniformou, kterou na sobě měla paní přednášející. Posluchači měli možnost prohlédnout si tematické předměty a knihy. Paní Šimková se ráda vyfotila se zájemci a zodpověděla veškeré dotazy. Moc děkujeme za den plný zajímavostí a poučení.

Titanic, Napoleon Bonaparte - vyprávění Dany Šimkové   Titanic, Napoleon Bonaparte - vyprávění Dany Šimkové 
Titanic, Napoleon Bonaparte - vyprávění Dany Šimkové   Titanic, Napoleon Bonaparte - vyprávění Dany Šimkové