Výstava prací žáků Základní umělecké školy Znojmo

Od března můžete vidět na chodbách naší knihovny práce žáků Základní umělecké školy Znojmo.
Svojí tématikou je výstava insirována knihou. Kniha je tu ovšem pojata jako výtvarný prvek.
Práce představují tvorbu nejmenších 7-9 letých dětí, které se zaměřily na ilustrace k říkankám, kreslily oblíbené postavičky z českých pohádek, nebo vymýšlely komiksové příběhy.
Starší žáci ve věku 10-14 let se z části zaměřili na grafické kompozice písmen, vytvářeli i svá vlastní tajná písma, nebo využívali psaných textů ke kolážím a k tvorbě prostorových objektů.
Nejstarší žáci (15-18 let) vytvářeli prostorové objekty a koláže ze starých vyřazených knih. Na výstavě se představí také ilustracemi a návrhy přebalů knih svých oblíbených autorů. Kreativní „autorské knihy“ jsou poslední ukázkou této malé výstavy.

Výstava prací žáků Základní umělecké školy Znojmo   Výstava prací žáků Základní umělecké školy Znojmo   Výstava prací žáků Základní umělecké školy Znojmo