Vyhlášení výsledků soutěže Jižní Morava čte 2021

Dne 2. 12. 2021 proběhlo vyhodnocení 6.tého ročníku literárně-výtvarné soutěže pro děti a mládež v rámci projektu Jižní Morava čte, který pořádá Moravská zemská knihovna s podporou jihomoravského kraje. Celkem se sešlo 23 prací v literární kategorii. Městská knihovna Znojmo ocenila 6 prací a vítězná práce byla odeslána do celokrajské soutěže.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v sále knihovny. Studenti nám pomohli umocnit slavnostní atmosféru čtením vlastních oceněných prací. Při čtení a hodnocení prací studentů jsme byli velice potěšeni zpracováním zadání „Teď to vidím jinak“. Všichni studenti se s tématem poprali velice dobře a je vidět, že je zajímá svět kolem nich a dokáží uvažovat a reflektovat i závažná témata mimo probíhající pandemii. Nedá se souhlasit s tím, že dnešní mladé lidi nic nezajímá. Budeme se těšit na další ročníky. Vy se můžete začíst do oceněných textů.

1. místo Jolana Steffelová – vybrána jako soutěžní do MZK v Brně

2. místo Martin Merkel

3 místo Barbora Veselá

Další oceněné práce studentů:

Dita Kapinusová

Sofie Balíková

Jakub Martínek

Vyhlášení výsledků soutěže Jižní Morava čte 2021   Vyhlášení výsledků soutěže Jižní Morava čte 2021

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (vytezna_prace.pdf)Vítězná práce J[ ]396 kB