S knížkou do života Bookstart

V roce 2018 se Městská knihovna Znojmo připojila k mezinárodnímu projektu Bookstart, který v České republice dostal název S knížkou do života.
Cílem projektu je rozvíjet čtenářství od útlého dětství a vést rodiče k pochopení významu společných chvil rodičů a dětí strávených nad knihou.

Desatero cesty ke čtení:

• Povídejte si se svými dětmi.
  • Čtěte svým dětem.
  • Umožněte, aby děti viděly číst vás.
  • Požádejte starší děti, aby četly mladším.
  • Choďte společně do knihovny.
  • Navštěvujte knihkupectví. Kupujte dětem knihy jako dárek.
  • Dávejte svým dětem knížky o tom, co je speciálně zajímá.
  • Mějte doma všude knihy, časopisy a noviny.
  • Říkejte si říkadla a básničky nebo zpívejte písničky.
  • Vyprávějte příběhy o své rodině a příběhy, které jste měli rádi jako děti

Děti 1. - 3. roky

Zvídavá veverka skáče z větve na větev, probíhá lesem a schovává si žaludy na tajném místě.
Cestou potkává další obyvatele lesa. Ale kde jsou? Schovávají se za odklápěcími částmi, které obrázek rozšíří.
Díky tomu si dítě zároveň procvičí své prstíky a jemnou motoriku.

Objevovat svět s tímto leporelem je pro děti tak zábavné! Pevné stránky s pohyblivými prvky procvičí i jemnou motoriku.
Stačí jen vložit prstík do správného otvoru a lehce vysunout, zatáhnout nebo otočit a hned bude váš malý objevitel znát odpovědi.

Hlavní obrázek sloníka je jako živý díky výrazným pohyblivým očím. Leporelo s interaktivními prvky, rozvíjejícími jemnou motoriku, děti baví a zároveň nenásilně vzdělává.
Rozšiřuje jejich slovní zásobu a učí je vnímat venkovní svět.

Děti 3. - 5. let

Děti se naučí počítat od deseti do jedné a zpět s 10 malými medvídky. Roztomilí méďové prožívají den plný smíchu a dobrodružství.

Barevné leporelo pro děti - poskládej správně obrázky a zjisti, kde zvířata žijí, čím se živí a jaká mají mláďata.

Umíš vyjmenovat základní tvary? Že ne? S touto knížkou máš jedinečnou příležitost se je zábavným způsobem naučit!
Na každé dvoustraně na děti čeká kouzelné kolečko a stránka k procvičení.