Program akcí konaných v konferenčním sále Měk Znojmo v 2. polovině roku 2007

datum

den

pořadatel

název akce

čas




II. pololetí r. 2007

 

22. 8.

středa
Aktion
Rakousko-ČR

Překlady z němčiny do češtiny, přednáška
v rámci „Sommerschule der literarischen Übersetzung in Znojmo“, přístupno veřejnosti

19.00
23. 8. čtvrtek Aktion
Rakousko-ČR

Jiří Kratochvil, autorské čtení (česky)
v rámci „Sommerschule der literarischen Übersetzung in Znojmo“, přístupno veřejnosti

16.30

27. 8. pondělí Aktion
Rakousko-ČR

Radovan Charvát, film o Robertu Walserovi

19.00

28. 8.

úterý

Aktion
Rakousko-ČR

Jan Padych, autorské čtení z knihy Čas vlků
v rámci „Sommerschule der literarischen Übersetzung in Znojmo“, přístupno veřejnosti

17.30

30. 8.

čtvrtek

Aktion
Rakousko-ČR

Ernst Grabovszki, autorské četní z knihy Zwischen Kutte und Maske (o Ch. Sealsfieldovi)
v rámci „Sommerschule der literarischen Übersetzung in Znojmo“, přístupno veřejnosti

14.30

6. 9. čtvrtek Klub zdraví, MěK

Klubové setkání

17.00
11. 9. úterý MěK

Milan Gelnar: Astrologie – přednáška, beseda

17.00
18. 9. úterý MěK

Jiří Svoboda: Procházka Znojmem II. část, přednáška

17.00
20. 9. čtvrtek Klub zdraví, MěK

Josef Peterka: Výživa – srdce a cévy I., přednáška

17.00
25. 9. úterý MěK

Simona Monyová: autorské čtení, beseda

17.00
1.-7. 10. MěK

Týden knihoven (vzdělávací akce,soutěže,veřejné čtení)

1. 10. pondělí MěK

Arnošt Vašíček, autorské čtení „Ďáblova bible“, beseda

17.00
2. 10. úterý MěK Koncert hudební skupiny Spank True
17.00
4. 10. čtvrtek Klub zdraví, MěK

Klubové setkání

17.00
9. 10. úterý MěK

Rudolf Adler: Vlastní filmová tvorba, část I. – regionální tématika (beseda a uvedení filmů:
Románská rotunda ve Znojmě, Rok na zelném trhu, Znojmo dvojmo, Znojemská plovárna)

17.00
16. 10. úterý MěK

Jiří Pavlica: Barevný svět hudby, přednáška o vlastní hudbě s ukázkami tvorby

18. 10. čtvrtek Klub zdraví, MěK

Mgr. J. Kucková: Výživa – srdce a cévy II., přednáška

17.00
23. 10. úterý MěK

Pavel J. Hejátko, autorské čtení - poezie

17.00
25. 10. čtvrtek OSCP, KRL

„Vor 52 Jahren verliess der letzte Besatzungs-Soldat Österreich“, rakousko-český pamětní
podvečer,
koncert: kvarteto „Les filles superdroles“ z Egenburgu, Komorní orchestr Znojmo,
básně Josefa Bergmana: čtou Jiří Svoboda a Reinhard Kaufmann

17.00
30. 10. úterý MěK

Rudolf Adler: Vlastní filmová tvorba, část II. – etnografie, hudba, folklor (beseda a uvedení
filmů: Majstr, Drapte, drapte, drapulenky, Za vojáčka mňa vzali, Podšable ve Strání)

1. 11. čtvrtek Klub zdraví, MěK

Klubové setkání

17.00
2. 11. pá-so MěK

Rej čarodějek

18.00
6. 11. úterý MěK

Bez nakladatele to nejde I. část
Irena Dousková (autorské čtení) a Miloš Voráč, redaktor

17.00
13.-14. 11. út,st MěK, MZK Brno

Nina Rutová: Rozvoj čtenářských dovedností, 3. část
Odborný seminář pro knihovníky

12.00

8.30

15. 11. čtvrtek Klub zdraví, MěK

J. Balíková: Módní pseudo-diety, přednáška

17.00
19. 11. pondělí MěK

Hudba ve verších a pohádkách (pro MŠ a a1. stupeň ZŠ)

10.15
20. 11. úterý MěK

Beseda s cestovatelem, spisovatelem a autorem cestopisných filmů Miroslavem Náplavou.
Původní akce  "Bez nakladatele to nejde II. část" s Janem Cézarem (autorské čtení) a Zuzanou Voráčovovou (nakladatelství Jota), byla pro nemoc odložena

17.00
22.11. čtvrtek Hudební odd.

Literární večírek

18.30
27. 11. úterý MěK

Rudolf Adler, Vlastní filmová tvorba – část III. – etnografie II (beseda a uvedení filmů:
Masky, šašci, démoni)

29. 11. čtvrtek Klub zdraví, MěK

Klubové setkání

17.00
1.12. sobota Dětské odd.

Den pro dětskou knihu

10.00
4. 12. úterý MěK

Cimbálová muzika Antonína Stehlíka, národopisný podvečer

17.00
11. 12. úterý MěK

Michal Viewegh, autorské čtení a beseda

17.00
13. 12. čtvrtek Klub zdraví, MěK

Mgr. J. Kucková: Trávení tuků, přednáška

17.00