Všechna oddělení jsou uzavřena.

Otevírací doba oddělení a poboček

V souladu s aktuálním nařízením vlády ČR Městská knihovna Znojmo od 22. 10. až do odvolání zavírá pro veřejnost (včetně poboček Loucká, Gagarinova, Konice, Mramotice, Načeratice). Od data uzavření nebudou čtenářům narůstat pokuty z prodlení. Prodlužovat lze elektronickou cestou přes účet na www.knihovnazn.cz nebo e-mailem dospeli@knihovnazn.cz nebo též telefonicky na čísle 515 224 346.

Noc literatury 2020 - ODLOŽENO!!!

ODLOŽENO!!!

Městská knihovna Znojmo, ve spolupráci s Divadelním studiem Martiny Výhodové a Carmina Clara, Vás zve na Noc literatury, která se odehraje na 3 zajímavých místech ve Znojmě. Těšit se můžete na 9 ukázek soudobé evropské literatury a hudební doprovod.

Kaple sv. Václava Znojmo v 18.00 hod.
• Gianna Mollinari: Tady je ještě všechno možné (Švýcarsko)
• José Eduardo Agualusa: Prodavač minulosti (Portugalsko)
• Marlene Haushofer: Zeď (Rakousko)

Dům umění (Jihomoravské muzeum Znojmo) cca 19.15 hod.
• Nino Haratischwili: Osmý život (Pro Brilku; Německo)
• Kate Atkinsonová: Přepis (Velká Británie)
• Antonio Muñoz Molina: Polský jezdec (Španělsko)

GaP/Galerie a prostor (Kollárova 27) cca 20.15 hod. – 22.00 hod.
• Stefan Hertmans: Válka a terpentýn (Belgie)
• Domenico Starnone: Tkaničky (Itálie)
• Andrej Giňa: Paťiv (Pouť, Maruška; Romská literatura)

Čtou: Emilie Mácová, Dana Nemčoková, Vlasta Bastlová, Jitka Bulínová, Daniel Rubeš, Jakub Kroutil, Ondřej Švanda