Všechna oddělení jsou uzavřena.

Otevírací doba oddělení a poboček

Všechna oddělení jsou uzavřena.

Naplánované kulturní akce v Městské
knihovně Znojmo se odkládají.

Přednášky Akademie třetího věku

a výlet se též odkládají.

O náhradních termínech budeme
veřejnost včas informovat.

Jak a kudy teče voda

Městská knihovna Znojmo
Vás zve na přednášku

JAK A KUDY TEČE VODA

Jak a kudy teče voda

Prezentace: Mgr. Jaroslav Šmerda - geolog

Voda, chemicky jednoduchá sloučenina nezbytná pro všechny nám známé formy života je jedním z hlavních živlů měnících svět. Docela spolehlivě dodržuje fyzikální zákony a to nám často dělá starosti. Přitom za to, že někdy pomáhá a jindy škodí, může jen to, že teče z kopce. Kdo se v tom má vyznat. Přednáška o koloběhu vody v přírodě, její roli v geologické minulosti, při modelování zemského povrchu a utváření krajiny na Znojemsku připomene i několik povodňových událostí, které se v regionu staly ve vzdálené, ale i zcela nedávné minulosti.

V úterý 25. února 2020 v 17:00 hod.
konferenční sál MěK, Zámečnická 288/9
Přílohy: