Všechna oddělení jsou uzavřena.

Otevírací doba oddělení a poboček

ODDĚLENÍ PRO DĚTI
JARNÍ PRÁZDNINY 17. - 21. 2. 2020

Otevřeno:
PO: 8.00-12.00
ÚT: 12.00-17.00
ST: 8.00-12.00
ČT: 8.00-17.00
PÁ: 8.00-12.00

Svanetie - horská oblast Gruzie, cestopisná přednáška Jiřího Eisenbruka

Městská knihovna Znojmo pořádá cestopisnou přednášku s promítáním

SVANETIE - HORSKÁ OBLAST GRUZIE

prezentace: Jiří Eisenbruk

Svanetie se nachází v Gruzii - ta je dnes samostatný stát, dříve byla součástí Sovětského svazu. Svanetie je oblastí obklopenou třítisícovými horami, která je doposud obtížně přístupná. První silnice byla vybudována až v roce 1939... Nepřátelé to neměli lehké - dříve žádné komunikace a zem plná odhodlaných mužů ochotných za svoji svobodu bojovat. V každé vesnici se nacházejí strážní věže, které jsou součástí obrany všech starých domů. Ovšem nyní se Svanetie modernizuje, ale jen pomalu, ovšem pokrok se nezastaví. Svanetie svojí drsnou krásou stojí rozhodně za zhlédnutí.

V úterý 18. února 2020 v 17.00 hod.,
konferenční sál MěK na Zámečnické ul. č. 288/9.

Svanetie - horská oblast Gruzie
Přílohy: