Dětské oddělení bude o podzimních
prázdninách otevřeno:

ÚT 29. 10. 2019 : 12.00-17.00
ST 30. 10. 2019 : 8.00-12.00

Kurz tvůrčího psaní

Městská knihovna Znojmo pořádá v termínu od 7. 10. 2019

Kurz tvůrčího psaní

aneb nahlédnutí do řemeslné dílny spisovatele

Kurz bude probíhat pod vedením PaedDr. Vítězslava Vítka (středoškolského učitele z Gymnázia Dr. Karla Polesného ve Znojmě) vždy každé pondělí od 16.00 hod. do 18.00 hod. v konferenčním sále Městské knihovny Znojmo.

Zájemci se mohou dostavit na první hodinu 7. 10. 2019 v 16.00 hodin do městské knihovny. Kurz bude otevřen v případě dostatečného zájmu. BEZ  OMEZENÍ  VĚKU! Kurz tvůrčího psaní Vám dá přehled a základy literární umělecké tvorby a zároveň seznámí s uměleckou stylistikou.

Cílem kurzu je připravit absolventy k prezentaci své vlastní literární tvorby. Účastníci kurzu představí svá literární díla veřejnosti  prostřednictvím Městské knihovny Znojmo na literárním večeru.

Kurz Vás provede čtyřmi oblastmi:

próza - psaní povídky, novely, románu
poezie - lyrika a epika
scénaristika - divadelní a filmový scénář
publicistika - fejeton

Náplň kurzu:

V kurzu se bude prakticky nacvičovat, jak se
  • promítá svoboda jedince v tvůrčím procesu
  • tvoří hlavní myšlenka díla
  • prolíná realita s fantazií v literárním díle
  • uplatňuje forma
  • promítá jazyková rovina v díle
  • buduje výstavba příběhu a jeho dynamika
  • tvoří charakter literárního hrdiny
  • píše dialog
  • zpracuje text do počítačové podoby a připraví pro tisk

Přijďte a vyzkoušejte si své literární schopnosti! Splňte si svůj sen!