Pavel Tomeš a jeho literární stand-up v knihovně

Dne 3. března jsme v knihovně přivítali Pavla Tomeše, brněnského autora úspěšných knih fejetonů Zápisky malého tyranosaura a Tohle lidi hodně berou, kterého možná znáte jako stand-up komika z televize nebo podia divadla. Obě tyto profese dokázal spojit v úspěšné vystoupení, které baví diváky napříč věkovými kategoriemi. Prvními posluchači byli místní studenti Gymnázia Dr. Karla Polesného
a druhé představení bylo připraveno pro veřejnost. Ve Znojemské knihovně se povídalo a četlo především z jeho první románové knihy Až na ten konec dobrý, která je čtenáři velmi vlídně přijímána. Je to humorný román o smrti a životě zdánlivě nesouvisejících postav. Došlo i na otázku vydávání knih a musíme zmínit, že Pavel Tomeš udělal rázný krok a založil vlastní nakladatelství. Dle autora si jen tak spisovatel dokáže knihu vydat přesně podle svých představ, aniž by musel slevit z netradičních či nerealizovatelných nápadů. Na závěr literárního stand-upu si mnozí návštěvníci odnesli knihu s autorovým věnováním. Nutno dodat, že kniha Až na ten konec dobrý má dvě zvláštnosti, se kterými se běžně nesetkáte. My už je známe a vy na ně můžete přijít. Od dubna budou oba tituly autora k dispozici v naší knihovně v dospělém oddělení.

Pavel Tomeš a jeho literární stand-up v knihovně   tomes p2   Pavel Tomeš a jeho literární stand-up v knihovně