Noc s Andersenem trochu jinak

DVACÁTÁ Noc s Andersenem proběhla v netradičním termínu a to 9. 10. 2020 od 18.00 – 20.00 hodin. A také průběh měla docela jiný. Opět jsme se sešli / v počtu 7 + 2 knihovnice/v sále MěK Znojmo za zvuku znělky Noci s Andersenem. Po vyslechnutí písně Dády Patrasové - Pan Andersen, paní knihovnice začala vyprávět o H. CH. Andersenovi. Hádali jsme jeho pohádkové postavy podle popisu. Nakonec nám paní knihovnice prozradila, že H. Ch. Andersen projížděl naším městem a jeho pozornost upoutal Loucký klášter a radniční věž. A slíbila nám, že až se setmí, vypravíme se po stopách H. CH. Andersena. Zatím jsme po knihovně hledali ukryté úkoly, které nám přiblížily názvy znojemských ulic. Poté paní knihovnice přinesla velkou krabici, a když ji vysypala na stůl, vypadly z ní větvičky, papírky, lepidla, pastelky, tužky, listy stromů, šípky… A plnili jsme poslední úkol – výroba Listového skřítka. Mezi tím už se setmělo a konečně jsme se vydali s baterkou v ruce do znojemských uliček. První zastávka byla u radniční věže – všichni jsme počítali kolik má věžiček a vyslechli jsme si pověst „ Jak z radniční věže pršely rohlíky.“ Další naše cesta vedla na hradní nádvoří, kde se nám naskytl krásný pohled na osvětlený Mikulášský kostel a Gránické údolí. Plni dojmů a zážitků jsme se vraceli do knihovny. Po přečtení ukázky z knihy Martiny Drijverové - Sísa Kyselá a předání pamětních průkazek, ač neradi, jsme opouštěli knihovnu. Snad příští rok se nám podaří prožít tu pravou kouzelnou pohádkovou noc v knihovně.

Noc s Andersenem trochu jinak Noc s Andersenem trochu jinak